به گزارش “بازی انفجار”، هفته پنجم لیگ برتر فوتبال در شرایطی برگزار شد که دو بازی حساس پرسپولیس مقابل سپاهان و استقلال در برابر ذوب آهن گل سر سبد بازی های این هفته بود. جایی که در ورزشگاه آزادی شاگردان گابریل کالدرون شکست تلخی را مقابل سپاهانی ها تجربه کردند و در اصفهان نیز یک بازی مهیج میان استقلال و ذوب آهن انجام که گل های دقایق پایانی در ثبت نتیجه دو بر دو تاثیرگذار بود.

البته بازی های جذاب دیگری برگزار شد؛ در جم پارس جنوبی و نساجی به تساوی دو بر دو رسیدند؛ همچنین ماشین سازی یک برد پرگل را با نتیجه 4 بر 2 مقابل شاهین جشن گرفت. شهر خودرو دیگر تیم مدعی لیگ برتر هم با تساوی یک بر یک در مسجدسلیمان متوقف شد و تراکتور نیز یک برد اقتصادی دیگر را اینبار در تهران مقابل سایپا پشت سر گذاشت. نفت آبادان نیز در سیرجان کار بزرگی کرد و با نتیجه یک بر صفر مقابل گل گهر به برتری رسید و فولاد و پیکان به تساوی بدون گل رضایت دادند.

کارشناسان “بازی انفجار” در پایان هفته پنجم لیگ برتر برترین بازیکنان این هفته را انتخاب کرده اند که در ادامه به این مساله اشاره شده است:

دروازه‌بان:

رشید مظاهری(تراکتور تبریز)

دروازه بان باتجربه و ملی پوش تراکتور همچون دیدارهای قبلی یک عملکرد خوب دیگر در مصاف با سایپا داشت. او با دریافت چند توپ خوبی که نارنجی پوشان روی دروازه اش آوردند توانست برای پنجمین بازی متوالی دروازه اش را بسته نگه دارد و یک کلین شیت دیگر در رزومه اش ثبت کند. نکته مهم درباره مظاهری این است که او یک دروازه بان مطمئن برای تراکتور است که به عبارت بهتر بازیکنان با توپ هایی که روی دروازه اش می آید، خیالشان راحت است. بی تردید با ادامه این روند مظاهری می تواند رکوردهای جالبی را در لیگ نوزدهم به ثبت برساند.

 

01438009

مدافعان:

حسن جعفری(نساجی مازندران)

مدافع راست نساجی در مصاف با پارس جنوبی جم روز خوبی را پشت سر گذاشت. او در خط دفاع بارها مقابل پوریا آریا کیا وینگر سرعتی پارس و محمد ابراهیمی که متمایل به چپ بازی می کرد ایستادگی کرد. جعفری همچنین در نفوذ هایش نیز بسیار خطرناک ظاهر می شد و چند ارسال خوب از سمت راست انجام داد که به موقعیت گلزنی تبدیل شد و اگر خوش شانس بود پاس گل نیز ارسال می کرد. مهم تر از همه اینکه این بازیکن یک گل زیبا از پشت محوطه جریمه نیز به ثمر رساند. روی یک لحظه غفلت از سوی هافبک های تدافعی و مدافعان پارس او با شوتی دقیق توپ را به کنج دروازه پارس جنوبی ودرست جایی فرستاد که کاری از دست فرناندو دخسوس نیز برنمی آمد.

 

01438014

رضا اسدی(تراکتور تبریز)

رضا اسدی در روزی که در پست غیر تخصصی خودش به میدان رفت، عملکردی فوق العاده داشت. وقتی مشخص شد خانزاده به دلیل مصدومیت قادر به همراهی تراکتوردر بازی با سایپا نیست، مصطفی دنیزلی اسدی که یک هافبک دفاعی بلند قامت است  را برای زوج ایمان سلیمی انتخاب کرد و او در اولین حضور در این پست عملکرد خوبی داشت. اسدی اکثر ضربات سر را در محوطه جریمه تراکتور زد و با توجه به تجربه اش در پست هافبک تدافعی در امر بازیسازی نیز موفق عمل کرد.

 

01438016

 

شاهین توکلی(ماشین سازی تبریز)

اگرچه ماشین سازی تبریز در بازی با شاهین بوشهر دو گل دریافت کرد اما نمی شود از عملکرد خوب شاهین توکلی به سادگی عبور کرد. این مدافع جوان در قلب خط دفاعی ماشین سازی روی هوا عالی کار کرد و اکثر توپ ها را زد و در بازیسازی از عقب زمین نیز موفق عمل کرد. توکلی همچنین روی ضربات ایستگاهی به محوطه جریمه حریف می رفت تا بتواند با استفاده از قامت بلندش اقدام به سرزنی کند. یکی، دو بارنیز ضربات او خطرساز شد اما با بدشانسی راهی به دروازه نیافت. بی تردید این مدافع می تواند در آینده حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد.

 

01438023 - تیم منتخب هفته پنجم لیگ برتر

مهدی ترکمان(پارس جنوبی جم)

مدافع چپ تکنیکی پارس جنوبی یک بار دیگر توانست عملکرد خوبی در ترکیب تیمش داشته باشد و روز خوبی را پشت سر بگذارد. ترکمان که امسال با نظر فراز کمالوند اولین سال حضورش در لیگ برتر را سپری می کند در 5 هفته ابتدایی موفق شده 3 پاس گل برای هم تیمی هایش ارسال کند و در هفته پنجم نیز برای علی عبدالله زاده توپ خوبی را مهیا کرد تا او گل تساوی را وارد دروازه نساجی کند. ترکمان جلوی نساجی نیز با استفاده از تکنیک خوبش در دفاع بسیار مسلط ظاهر شد و توانست نه تنها تقریبا بی اشتباه باقی بماند که از قدرت دربیلینگش نیز استفاده کرد و چند فرصت خوب دیگر را نیز برای مهاجمان ساخت.

 

01438013

هافبک ها:

محمد محبی(سپاهان)

پدیده فصل گذشته لیگ دسته اول عزم خودش را جزم کرده تا این عنوان را در لیگ برتر نوزدهم نیز از آن خود کند. محبی خوش تکنیک در ادامه بازی های خوبش برای سپاهان در مصاف با پرسپولیس نیز روز خوبی را پشت سر گذاشت. او در دقیقه 52 به جای محمدرضا حسینی در ترکیب سپاهان قرار گرفت و با نفوذهای دقیقش به خط حمله تیمش جانی دوباره بخشید. محبی از جناح راست سپاهان در راستای موقعیت سازی خوب کار کرد و هردوگل این تیم نیز بعد از حضور محبی در زمین به ثمر رسید. جالب اینکه گل دوم سپاهان هم به زیبایی هرچه تمام تر توسط او به ثمر رسید. محبی از زاویه ای تقریبا بسته موفق شد شوتی محکم بزند و از بالای دستان بیرانوند توپ را وارد دروازه کند.

 

01438012

 

بختیار رحمانی(صنعت نفت آبادان)

بختیار رحمانی اگرچه هنوز نتوانسته در ترکیب اصلی صنعت نفت آبادان جای خود را پیدا کند اما در دقایقی که روز چهارشنبه برای تیمش به میدان رفت تحرک خوبی به خط هافبک داد. او در 30 دقیقه پایانی از سوی دراگان اسکوچیچ فرصت بازی یافت و از زمانی که به زمین رفت در خط هافبک نفت آبادان خوش درخشید. بختیار با استفاده تکنیک خوبش و قدرت چرخش توپ در میانه زمین بین بازیکنان توانست توپ و میدان را در دست بگیرد و اجازه خودنمایی به هافبک های گل گهر را ندهد.با حضور بختیار در زمین نفت توانست گل زده اش را درسیرجان حفظ کند و یک برد ارزشمنئد دیگر را نیز جشن بگیرد.

 

01438008

بابک مرادی(ماشین سازی تبریز)

پدیده ملوان در لیگ دسته اول سال گذشته  امسال انگیزه زیادی در ترکیب ماشین سازی تبریز دارد. او در بازی هفته پنجم مقابل شاهین بوشهر مرد شماره یک زمین بود. مرادی با تحرک بالا به عنوان وینگر راست ماشین سازی توانست نقش اساسی ای در حملات پرتعداد تیمش داشته باشد. مرادی در این دیدار یک پنالتی برای ماشین سازی گرفت و گل سوم تیمش را نیز در دقایق پایانی به ثمر رساند تا نقش بسزایی در این 3 امتیاز داشته باشد. مرادی که سال گذشته نیز توانایی اش در گرفتن پنالتی و گلزنی را نشان داده بود، حالا یکی از مردان کلیدی رسول خطیبی است که در آینده نیز می تواند روزهای خوبی را پشت سر بگذارد.

 

01438022 - تیم منتخب هفته پنجم لیگ برتر

فرشید اسماعیلی(استقلال تهران)

فرشید اسماعیلی بعد از غیبت بزرگ در دربی پایتخت مقابل ذوب آهن عملکردی فوق العاده داشت. او با انگیزه بالا در فولاد شهر به میدان رفت و علاوه بر تحرک بخشیدن به خط هافبک استقلال در امور دفاعی نیز بسیار موفق عمل کرد. اسماعیلی با حضور در میانه زمین به حملات استقلال نیز تنوع داد و توانست با همین روحیه بالا تاثیر مستقیم روی گل های تیمش داشته باشد. گل اول استقلال که توسط داریوش شجاعیان به ثمر رسید، روی پاس بی نظیر اسماعیلی بود و او خودش هم توانست گل دوم را با ضربه ای دقیق از پشت محوطه جریمه بزند واستقلال را پیش بیندازد. بی تردید با ادامه روند کنونی اسماعیلی در طول فصل می تواند کمک شایانی به استقلال انجام بدهد و استراماچونی نیز قدر این هافبک تیمش را می داند.

 

01438015

 

دانیال اسماعیلی فر(ذوب آهن)

علیرضا منصوریان برخلاف مربیان فصل گذشته تراکتور از دانیال اسماعیلی فر در پستی استفاده می کند که او علاقه زیادی به آن دارد. اگرچه دیر اضافه شدن سربازان به ترکیب ذوب آهن باعث شد تا سرمربی ذوب آهن از وجود اسماعیلی فر به عنوان یار تعویضی استفاده کند اما بازی کردن او در پست وینگر اتفاق خوبی برای این تیم است. مهره تاثیرگذار ذوبی ها از زمانی که در ترکیب ذوب آهن قرار گرفت سرعت خوبی به خط حمله تیمش داد و موفق شد گل اول را هم با یک شوت سرضرب و پای غیرتخصصی اش به ثمر برساند. دانیال که خصوصیات هجومی بیشتری دارد، در این بازی نیز به تیمش کمک کرد و قطعا در آینده نیز می تواند این روند را ادامه دهد.

 

01438011

 

مهاجم

کی روش استنلی(سپاهان اصفهان)

مهاجم برزیلی سپاهان با شکستن قفل دروازه پرسپولیس زمینه سازبرد ارزشمند تیم امیر قلعه نویی در ورزشگاه آزادی شد. کی روش استنلی که مهارت ویژه ای در زدن ضربات محکم و دقیق از پشت محوطه جریمه دارد، در بازی با پرسپولیس هم توانست این توانایی اش را به نمایش بگذارد. او با شوتی دیدنی دروازه علیرضا بیرانوند را به زیباترین شکل ممکن باز کرد. کی روش که قدرت زیادی در زدن ضربات سر دارد، در محوطه جریمه نیز مدافعان پرسپولیس را بسیار اذیت کرد و یکی از بهترین بازیکنان زمین بود.

 

01438010