به گزارش “بازی انفجار”، دیشب در جریان دیدار دو تیم دودلانژ لوکزامبورگ و قره‌باغ جمهوری آذربایجان در لیگ اروپا که به میزبانی باشگاه لوکزامبورگی برگزار می‌شد یک پهباد با پرچم ناحیه ناگورنو- قره‌باغ در استادیوم و بر فراز زمین چمن به پرواز درآمد و باعث شد بازی متوقف شود. این پهباد پرچمی را حمل می‌کرد که متعلق به منطقه‌ای است که درباره حاکمیت آن بین دو کشور آذربایجان و ارمنستان اختلاف وجود دارد. باشگاه دودلانژ بعد از بازی از تیم قره‌باغ به خاطر این اتفاق عذرخواهی کرد.

 

01440019

 

در جریان دیدار این دو تیم، در نیمه اول بازی یک پهباد با پرچم منطقه ناگورنو- قره‌باغ که آذربایجان آن را به رسمیت نمی‌شناسد و بخشی از خاک خود می‌داند در استادیوم و بر فراز زمین چمن به پرواز درآمد. این پرچم که بر اساس پرچم ارمنستان طراحی شده آذربایجانی‌ها را عصبانی کرده بود. بازیکنان هر دو تیم سعی کردند با شوت کردن توپ به سمت پهباد آن را به زمین بیندازند و بازی به همین خاطر متوقف شده و بعد از توقف 15 دقیقه‌ای از سر گرفته شد.

 

01440018

 

با شروع مجدد بازی، قره‌باغ کنترل بازی را بدست گرفت و در نهایت موفق شد حریف لوکزامبورگی خود را با نتیجه 4-1 شکست دهد. باشگاه دودلانژ در پایان بازی با انتشار بیانیه‌ای از قره‌باغ عذرخواهی کرده و نوشت:” ما از مهمانان آذربایجانی‌مان عذرخواهی می‌کنیم. ما در این حرکت تحریک‌آمیز هیچ نقشی نداشتیم و آن را پیگیری خواهیم کرد”.

 

01440020