به گزارش “بازی انفجار”، اونای امری، سرمربی آرسنال از شایستگی پیر امریک اوبامیانگ، ستاره گابنی این تیم برای به عهده گرفتن نقش کاپیتان دومی آرسنال صحبت کرده و می‌گوید او با درخشش، تجربه و توانایی‌اش در رهبری تیم نشان داده که لیاقت چنین جایگاهی را دارد.

 

01440783

 

اوبامیانگ 30ساله در یک رای‌گیری درون‌تیمی از طرف هم‌تیمی‌هایش به عنوان کاپیتان دوم آرسنال انتخاب شده و تا این لحظه زمانی که کاپیتان توپچی‌ها گرانیت ژاکا در بازی مقابل استون‌ویلا از بازی تعویض شد بازوبند کاپیتانی آرسنال را به بازو بست تا کاپیتانی آرسنال را تجربه کند. امری با حمایت از اوبامیانگ می‌گوید اعتماد به نفس و پختگی او در فوتبال انگلیس، از این ستاره گابنی یک رهبر عالی ساخته است.

 

امری در آستانه بازی امروز آرسنال مقابل بورنموث در این باره گفت:” اوبامیانگ حالا دیگر یک بازیکن باتجربه است. او در فرانسه، آلمان و حالا در انگلیس در سطح خیلی بالا بازی کرده و در همه این لیگها عملکرد عالی‌ای داشته. با توجه به تجربه خوبی که اوبامیانگ دارد هم‌تیمی‌های او با رای‌شان نشان دادند که می‌خواهند او کاپیتان دوم آرسنال باشد”.

 

سرمربی توپچی‌ها در ادامه گفت:” من زیاد با اوبامیانگ صحبت می‌کنم و برایم کاملا مشخص است که او نسبت به سال گذشته که من تازه به انگلیس آمده بودم اعتماد به نفس بیشتری دارد و در لیگ انگلیس بسیار پخته‌تر شده است. آن هم در حالی که او فقط شش ماه قبل از من به انگلیس آمده بود”.