به گزارش “بازی انفجار”، اسپانیا دیشب در چارچوب رقابتهای مقدماتی یورو2020 در خاک نروژ به مصاف این تیم رفت و تا دقیقه 92 با نتیجه 1-0 از حریف خود پیش بود و می‌رفت که با این پیروزی صعود خود به مرحله نهایی یورو را قطعی کند تا اینکه کپا آریسابالاگا دروازه‌بان اسپانیایی چلسی در آخرین لحظات مسابقه با حرکتی عجیب، خطای بی‌موردی روی کاپیتان نروژ عمر العبدلاوی انجام داد که به پنالتی تبدیل شد و بازی را 1-1 مساوی کرد.

 

01442762-1

 

کپا آریسابالاگا در دقیقه 92 از دروازه خود بیرون آمد تا توپی که برای العبدلاوی وینگر نروژی ارسال شده بود را دفع کند. کپا وقتی از دروازه بیرون آمد با حرکتی عجیب و با مشت گره کرده به سمت بازیکن نروژی حمله کرد و بعد از برخورد با او داور مسابقه در سوتش دمید و نقطه پنالتی را نشان داد. پنالتی‌ای که توسط جاش کینگ بازیکن باشگاه بورنموث به گل تبدیل شد تا اسپانیا از این بازی نتیجه‌ای بهتر از تساوی 1-1 بدست نیاورد.

 

01442760-1

 

اشتباه مرگبار لحظه آخری کپا یک ماه بعد از آن صورت گرفت که داوید دخیا دروازه‌بان اول سابق اسپانیا توسط روبرتو مورنو سرمربی این تیم از ترکیب اصلی کنار گذاشته شد تا کپا سنگربان اول چلسی به جای او در دروازه لاروخا بایستد.

 

مورنو در آن زمان مقابل خبرنگاران ایستاد و گفت حالا دیگر بین دروازه‌بانهای اسپانیا رقابت وجود دارد و دخیا دیگر دروازه‌بان فیکس و اصلی تیم او نیست.

 

این در حالی بود که از زمان خداحافظی ایکر کاسیاس دروازه‌بان افسانه‌ای اسپانیایی‌ها داوید دخیا سنگربان منچستریونایتد از دروازه اسپانیایی‌ها محافظت کرده بود.

 

دخیا مدتها درون دروازه لاروخا عملکرد عالی‌ داشت ولی از زمانی که مورنو هدایت لاروخا را بدست گرفت او دچار ضعف شده و بعد از چند اشتباه از سوی سرمربی این تیم کنار گذاشته شد. مورنو زمانی که در طول تابستان امسال به جای لوئیس انریکه به عنوان سرمربی دائمی لاروخا منصوب شد کپا را عملا به عنوان دروازه‌بان اصلی خود انتخاب کرد و در سه بازی قبلی اسپانیا در مقدماتی یورو به او بازی داد.

 

01442761-1

 

کپای 25ساله با احتساب بازی دیشب تا کنون هفت بازی ملی انجام داده. ولی با توجه به سیل انتقادهایی که امروز از عملکرد کپا در بازی دیشب با نروژ انجام شده و حتی گاه حالت تمسخرآمیز به خود گرفته به نظر می‌رسد مورنو حالا از تصمیم خود برای بازی دادن به دروازه‌بان چلسی در این بازی پشیمان باشد.