به گزارش  “بازی انفجار”، زمانی که کیانوش رستمی تصمیم گرفت با یک وزنه سنگین کارش را در رقابت های جهانی ۲۰۱۹ تایلند شروع کند و ۳ بار آن را روی زمین انداخت، قطعا نمی دانست که همان جا شانسش برای رسیدن به المپیک به میزان زیادی کاهش پیدا کرده است. 

این وزنه بردار ایرانی که در ۲ المپیک قبلی یک نقره و یک طلا به دست آورده و برای المپیک ۲۰۲۰ هم می خواست سومین مدال خود را کسب کند، با وجود مخالفت فدراسیون جهانی با حضور در مسابقات گزینشی سوییس به دلیل اقدام دیرهنگام برای ثبت نام، باز هم به سوییس سفر کرد تا بلکه با رایزنی بتواند کار خود را پیش ببرد.

با این حال باز هم با درخواست او موافقت نشد و فقط مجوز حضور این وزنه بردار روی تخته صادر شد، اما امتیاز المپیکی به کیانوش رستمی تعلق نمی گیرد.

کیانوش رستمی در گفت و گویی که با سایت weightlifting house داشته، از مسئولان فدراسیون جهانی درخواست کمک کرده است. 

 

01243221

این وزنه بردار ایرانی در مصاحبه خود می گوید:‌«من به این مسابقات آمده‌ام چون آخرین مسابقه در دوره دوم گزینشی‌های المپیک است و احتیاج دارم در این مسابقه شرکت کنم. شاید فدراسیون جهانی امتیاز من را برای المپیک بپذیرد. من به دسته ۹۶ کیلوگرم آمدم و می‌خواهم به المپیک بروم. همه زندگی من وزنه‌برداری است و برای المپیک تمرین می‌کنم. اگر به المپیک توکیو بروم، سومین المپیکی است که می‌توانم مدال بگیرم و این برای کلکسیون مدال‌هایم بسیار خوب است. تلاش می‌کنم در المپیک‌های بیشتری شرکت کنم، اما اگر نتوانم به این المپیک بروم، همه چیز در ذهن من تغییر می‌کند و ممکن است وزنه‌برداری‌ام تمام شود.»

کیانوش رستمی در پاسخ به این سوال که اگر به المپیک ۲۰۲۰ نرود، خودش را بازنشسته می کند، گفت: «بله، چون نرفتن به المپیک من را بسیار ناراحت می‌کند. من از رسانه‌ها، فدراسیون جهانی و همه می‌خواهم کمکم کنند تا به المپیک بروم و این برای من بسیار مهم است. لطفا به من فرصت دهید. من می‌توانم به المپیک بروم. اسم من دیر برای مسابقات سوییس ارسال شد و این همه چیز را برایم تغییر داد. ۲۰ روز است که نتوانسته‌ام برای این مسابقات خوب بخوابم. در تمام عمرم دوپینگ نکردم و پاک هستم چرا می‌خواهند یک وزنه‌بردار پاک را ناامید کنند؟ لطفا فقط به من کمک کنید. اگر به من امتیاز المپیک داده شود، همه مردم جهان را سورپرایز خواهم کرد.»

وزنه بردار دسته ۹۶ کیلوگرم ایران درباره رقابتش با سهراب مرادی عنوان کرد: « او  مصدوم است اما اگر کاملا خوب شود، با او  رقابت می‌کنم. وقتی هم که ۸۵ کیلوگرم بودیم همیشه با مرادی رقابت می‌کردم.»