به گزارش “بازی انفجار”، مکس ورشتپن با نمایشی درخشان در پیست هرمانوس رودریگز موفق به کسب پل پوزیشن در تایم‌گیری گرند پری مکزیک شد تا با شروع مسابقه‌ی فردا از رده‌ی اول، بیش از پیش به کسب سومین قهرمانی پیاپی‌اش در مکزیک امیدوار باشد.

 

 

01446620

 

 

تمرین سوم

 

تمرین سوم گرند پری مکزیک در حالی آغاز شد که پیست هنوز از بارش دیشب خیس بود و با توجه به پیشبینی شرایط آب و هوایی متفاوت در تایم‌گیری، ماشین‌ها تمایل چندانی به حضور روی پیست نداشتند. تک و توک ماشین‌های حاضر در پیست با لاستیک intermediate و مخصوص زمین خیس دور می‌زدند. تنها در بیست دقیقه‌ی پایانی تمرین سوم بود که راننده‌ها با توجه به خشک شدن نسبی مسیر مسابقه با لاستیک‌های medium  و soft به پیست آمدند و سعی در ثبت تایم سریع داشتند.

در پایان تمرین سوم در حالی که راننده‌ها با عجله مشغول زدن دورهای سریع خود بودند، صدر جدول چندین بار دست به دست گشت و حتی در دقایقی کارلوس ساینز راننده‌ی مک‌لارن با ثبت زمانی سریع‌تر از فراری، ردبول و مرسدس، در بالای جدول قرار گرفت.

پس از به اهتزاز درآمدن پرچم پایان اما لکلرک سریع‌ترین زمان را ثبت کرد و سباستین وتل دوم شد. بوتاس راننده‌ی مرسدس هم تایم سه را زد و لوییس همیلتون چهارم شد. کارلوس ساینز با توجه به دور بسیار سریع و غافلگیرکننده‌اش در رده‌ی پنجم و بالاتر از ورشتپن گسلی و آلبون جای گرفت.

 

 

01446619

 

 

مرسدس‌ها تقریبا آماده به نظر می‌رسیدند اما با فرم ایده‌آل خود که در مسابقات پیشین توانسته بودند حاکم بی‌چون و چرای فرمول یک باشند، فاصله داشتند. ردبول‌ها هم بسیار سریع و قوی ظاهر شدند و همچون سال‌های قبل یکی از بخت‌های اصلی پیروزی در مکزیک به نظر می‌رسند.

 

تایم‌گیری

 

در سومین بخش تایم‌گیری گرند پری مکزیک والتری بوتاس با اشتباه در آخرین پیچ پیست تصادف نسبتا شدیدی با دیواره‌ها داشت تا بدین ترتیب بختش برای شکست همیلتون و رقابت بر سر عنوان قهرمانی را به شدت کاهش دهد.

 

 

01446612

 

01446614

 

 

تایم‌گیری در پیست هرمانوس رودریگز در حالی انجام شد که ماشین‌ها با توجه به خشک شدن پیست توانسته بودند با لاستیک‌های medium و soft به میدان بیایند.

در مرحله‌ی اول تایم‌گیری مکس ورشتپن و الکس آلبون راننده‌های ردبول اول و دوم شدند و چارلز لکلرک در رده‌ی سوم ایستاد. در این مرحله هر دو راننده‌ی ویلیامز، هر دو راننده‌ی هاس و همچنین راننده‌ی ریسنگ‌پوینت حذف شدند.

 

 

01446609

 

 

در مرحله‌ی دوم تایم‌گیری اما مرسدس‌ها پیشتاز بودند. لوییس همیلتون و والتری بوتاس هر دو با لاستیک medium موفق شدند سریع‌ترین تایم‌ها را ثبت کنند و وتل و ورشتپن سوم و چهارم شدند. در دقایق پایانی Q2 شاهد بلوف فراری و ردبول بودیم و هر دو تیم راننده‌هایشان را لاستیک soft به پیست فرستادند تا این سوال پیش بیاید که آیا قصد دارند با ثبت سریع‌ترین دور، مسابقه را با لاستیک‌های soft آغاز کنند؟ در انتها اما هر دو تیم دورهای سریع خود را کنسل کردند تا هر سه تیم بالای جدول؛ مرسدس، فراری و ردبول فردا مسابقه را با لاستیک medium آغاز کنند. در این مرحله نیز هر دو راننده‌ی آلفارومئو، هر دو راننده‌ی رنو و همین‌طور تنها راننده‌ی باقی‌مانده‌ی ریسینگ‌پوینت؛ سرجیو پرز، حذف شدند.

 

 

01446610

 

 

در Q3 اما راننده‌های باقی‌مانده با لاستیک‌های soft برای به دست آوردن بیشترین سرعت ممکن به پیت آمدند. مکس ورشتپن اما موفق شد بی توجه به تصادف شدید بوتاس که جلوی او اتفاق افتاد، سریع‌ترین تایم پیست را ثبت کرده و پل‌پوزیشن مکزیک را برای اولین بار به دست آورد. چارلز لکلرک با وجود اشتباهات زیاد در آخرین دور خود توانست با کسب رده‌ی دوم، در ردیف اول استارت و کنار ورشتپن قرار بگیرد. سباستین وتل نیز که با زدن دوری سریع سعی در گرفتن هم‌تیمی‌اش لکلرک داشت، با تصادف بوتاس مجبور شد دور خود را کنسل رده و به رده‌ی سوم رضایت دهد. لوییس همیلتون که در یک‌قدمی کسب ششمین قهرمانی جهان خود است، در رده‌ی چهارم قرار گرفت و حالا با توجه به تصادف بوتاس و رده‌ی ششمش، شانس بیشتری برای کسب 14 امتیاز بیشتر از او در مسابقه‌ی فردا و بستن پرونده‌ی قهرمانی جهان در مکزیک دارد. الکس آلبون دیگر راننده‌ی ردبول نیز پنجم شد.

 

 

01446618

 

01446611

 

 

بوتاس حالا باید منتظر بماند تا ببیند چه صدماتی به ماشینش وارد شده و آیا نیاز به تغییر قطعاتی خواهد داشت که موجب گرفتن پنالتی رده‌ای در استارت فردا شود یا خیر. موضوعی که می‌تواند تمام امیدهایش برای ادامه‌ی حضور در رقابت بر سر عنوان قهرمانی جهان با همیلتون را بر باد دهد.

 

 

01446615

 

 

امروز اما روز ورشتپن بود که دومین پل‌پوزیشن خود را کسب کرد و امیدوار است بتواند فردا سومین قهرمانی پیاپی خود در مکزیک را جشن بگیرد. با توجه به حضور شانه به شانه‌ی لکلرک در کنارش و وتل در پشت سرش در خط استارت و سابقه‌ی طولانی نبرد این سه راننده با هم، می‌توان از همین الان بی‌صبرانه منتظر استارت فردا بود. جایی که ورشتپن با تمام توان با فراری‌ها خواهد جنگید تا از رده‌ی اول خود دفاع کند. هر چند مسیر مستقیمی پس از استارت بهترین فرصت برای فراری‌هاست تا مکس را پشت سر بگذارند. دیدن تصادف مکس با یکی از دو فراری یا حتی هر دو _ اتفاقی که مکس سابقه‌اش را دارد_ هیچ بعید نیست.

 

 

01446616