به گزارش “بازی انفجار”، لیونل مسی پیش از ورود پپ گواردیولا به رختکن بارسلونا نیز بازیکن بزرگی بود، اما با انتصاب پپ به عنوان سرمربی جدید بارسا، برای چند سال پیاپی عنوان بهترین بازیکن جهان را از آن خود کرد. حالا پپ گواردیولا از آن روزهای ابتدایی شناخت مسی و البته خاطرات خوب خود در آن مقطع در بارسلونا صحبت کرد.

گواردیولا به رادیو کاتالونیا گفت: “پیشتر شخصی به من گفته بود بازیکن خیلی خوبی در ترکیب تیم حضور دارد. آنها به من گفتند که او خیلی جوان است، اما گل های فراوانی به ثمر رسانده و بسیار خوب بازی می کند. من مسی را نمی شناختم و روزی او و پدرش را در یک فروشگاه نایک دیدم. من مسی را دیدم، او کوچک و خجالتی به نظر می رسید و من با فکر می کردم که این بازیکن آیا همانقدر که می گویند باکیفیت است یا خیر؟

 

01447030

 

ما پیش فصل را در اسکاتلند شروع کردیم و دو بازی با پنج و شش گل پیروز شدیم و مسی در هر یک بازی ها می تواند برای بارسا سه گل به ثمر رساند. من با خودم تصور کردم که مسی در همه جام ها قهرمان خواهیم شد.”

 

گواردیولا همچنین ضمن تمجید از فرهنگ تیمی که در بارسلونا هدایت می کرد، از پیوند ویژه ای که تا به امروز با آن گروه حفظ کرده صحبت کرد.

 

گواردیولا گفت: “زمان زیادی نگذشته بود، اما من از روند ساختن تیم لذت می بردم. متوجه که تغییراتی که ایجاد کردیم کاربرد داشته و همه چیز جریان داشت. آنها گروهی از دوستان بودند که اغلب برای شام بیرون می رفتند؛ گروهی که می دانستند در لحظات دشوار چگونه باید رو به جلو حرکت کنند. همه این موارد بسیار خوب بود، اما اهمیت هدایت باشگاه بزرگی مثل بارسلونا به این معنی است که شما وقت زیادی برای لذت بردن از آن ندارید.

 

رابطه ای که ما با این گروه داشتیم غیر قابل شکست بود. هیچ جام یا عنوانی وجود ندارد که بتواند آن را جبران کند. ما به یکدیگر چیزهای زیادی دادیم، اما به دلیل روند طبیعی زمان، لحظاتی وجود دارد که همه چیز به پایان می رسد.”