به گزارش “بازی انفجار”، دقایقی پیش از شروع تمرین روز دوشنبه سرخپوشان پایتخت، گابریل کالدرون در مقابل میکروفن های پرتعداد رسانه های ایرانی قرار گرفت و 9 دقیقه درباره اتفاقات و حواشی باشگاه پرسپولیس و خودش صحبت کرد. در شرایطی که کالدرون به براندائو جونیور بازی نداده بود، اما دوباره درباره او از این مربی سوال شد و البته درخصوص مشکلات مالی و جلسه با محمدحسن انصاری فرد نیز پرسش هایی مطرح شد که پاسخ آن، ادبیات اعتراضی جدید سرمربی سرخپوشان را به نمایش درآورد.

 

فارغ از این نکته که وی به نوعی در خروج را به براندائو نشان داد و نسبت به عملکرد او اعلام نارضایتی کرد، اما نکته اصلی به جایی برمی‌گردد که کالدرون درباره مشکلات مالی نیز حرف زد. سرمربی آرژانتینی که قبلا از «کمبود بودجه تیمش برای خرید مهاجم» گفته بود، این بار از عدم پرداخت حقوق خودش گلایه کرد و از باشگاه نیز خواست تا قرارداد فصل گذشته بازیکنان را تسویه کند؛ همان مطالباتی که در جلسه روز یکشنبه با محمدحسن انصاری فرد نیز مطرح شده بود.

 

جلسه با انصاری‌فرد در حضور افشین پیروانی برگزار شد. کسی که در بازگشت دوباره به باشگاه نه فقط به عنوان مدیر تیم بلکه در قامت عضو کمیته انضباطی و مشاور مدیرعامل به فعالیت می‌پردازد. کالدرون در این جلسه از مدیرعامل پرسپولیس خواست تا حقوق او را پرداخت کند و البته به طلب بازیکنان نیز تاکید کرد که انصاری فرد در پاسخ گفت: «فعلا پولی در باشگاه نیست اما به زودی پرداختی ها انجام خواهند شد».

 

پیش‌تر هم مشکلات مالی در باشگاه پرسپولیس وجود داشت و برانکو نیز  در آخرین سال قرارداد خود، 11 ماه حقوق دریافت نکرد اما حالا این عدد برای کالدرون به 4 ماه رسیده است و سبب شده تا کالدرون نیز در جلسه با مدیرعامل و مصاحبه با خبرنگاران در خصوص آن صحبت کند.

 

نکته دیگری که در صحبت های سرمربی قرمزها جلب توجه کرد، جایی بود که او گفت در این چند ماه برای باشگاه فقط هزینه کرده و دریافتی نداشته است. پس از آن هواداران پرسپولیس برایشان سوال پیش آمد که وی کجا این هزینه ها را انجام داده که به نظر می‌رسد او با تهیه بلیت برای خود و اعضای کادرفنی و در زمان بحران مالی باشگاه، این هزینه را انجام داده و به این شکل طلبش بیشتر شده است.

 

جمله کلیدی دیگر که از زبان کالدرون بیرون آمد این بود: «باید ببینیم تا دسامبر مشکلات ما حل می شود یا خیر». شاید بسیاری بر این عقیده باشند که او درباره خرید مهاجم این سخن را به میان آورده اما به نظر می‌رسد ریشه این جمله در قرارداد او نهفته باشد. کالدرون که 4 ماه است هیچ دریافتی ای را به زعم خود نداشته، طبق قرارداد باید 300 هزار دلار در ماه دسامبر از پرسپولیسی ها بگیرد و در غیر این صورت، می‌تواند قراردادش را فسخ کند؛ همین نکته ای است که قرمزها را به تکاپو انداخته تا هرچه زودتر منبع مالی خوبی را برای تامین این مبلغ مهیا کنند.

 

البته باشگاه پرسپولیس اعتقاد دارد که کالدرون در این مدت اندکی از مطالبات خود را دریافت کرده اما نکته مهم همان اخطاری است که زیرپوستی و از زبان کالدرون بیرون آمده؛ مربی ای که به مدیرعامل تیم دو روز پیش اعلام کرده بود در مورد مسائل مالی بامعرفت و صبور است.

عکس از امیرحسین خیرخواه