به گزارش “بازی انفجار”، تمرین سوم و تایم‌گیری گرند پری آمریکا در پیست کوتا برگزار شد و طی آن به کرات شاهد جابه‌جایی راننده‌ها در رده‌های بالای جدول بودیم و در مقطعی از تایم‌گیری حتی لاندو نوریس توانست با ثبت سریع‌ترین زمان ممکن در رده‌ی اول بایستاد.

 

تمرین سوم

 

در روزی که چارلز لکلرک با نقص فنی در ماشین در بدو حضور در پیست مواجه شد و نتوانست در تمرین سوم شرکت کند، مکس ورشتپن موفق شد با پیشتازی در پیست کوتا و ثبت تایم بسیار سریع 1:33.305 ثانیه بالاتر از سباستین وتل و لاندو نوریس در رده‌ی اول تمرین سوم بایستد.

 

 

01448559

 

 

ورشتپن موفق شد با ثبت سریع‌ترین تایم‌ها در سکتور 1 و سکتور سه 0.218 ثانیه از وتل سریع‌‌تر باشد. فراری اما از دورهای شبیه‌سازی تایم‌گیری وتل رضایت داشت و تنها نگران رفع نقص به موقع و رساندن ماشین چارلز لکلرک به تایم‌گیری بود. چارلز لکلرک در پانزده دقیقه‌ی ابتدایی و در دقایق اول حضور در پیست با بلند شدن دود از موتور ماشینش بدون ثبت تایم، مجبور به کنار رفتن از تمرین سوم شد تا گاراژ فراری در ساعات باقی‌مانده تا تایم‌گیری پرکارترین گاراژ کوتا باشد. پس از تشخیص نشت روغن در ماشین لکلرک گاراژ فراری موتور ماشین او را با یک موتور قبلا استفاده شده تعویض کرد تا بدین ترتیب لکلرک بدون دریافت پنالتی بتواند مسابقه بدهد.

 

 

01448567

 

 

لاندو نوریس راننده‌ی جوان مک‌لارن که آخرین مسابقه‌ی نوزده سالگی خود را در گرند پری آمریکا تجربه می‌کند با ثبت زمانی تحسین برانگیز برای اولین بار در حرفه‌ی خود در رده‌ی سوم و بالاتر از والتری بوتاس در رده‌ی چهارم قرار گرفت. لوییس همیلتون پنجم شد و الکس آلبون هم‌تیمی مکس ورشتپن در رده‌ی ششم قرار گرفت.

در انتهای جدول سرجیو پرز راننده‌ی ریسینگ پوینت قرار گرفت که به دلیل نرفتن به وزن‌کشی در تمرین دیروز با پنالتی روبه‌رو شده و باید مسابقه را از پیت‌لین آغاز کند. با توجه به استارت مسابقه از پیت‌لین، ریسینگ پوینت از فرصت استفاده کرده و او را با موتوری جدید به پیست فرستاده بود چرا که یک پنالتی دیگر تاثیری روی پرز نخواهد داشت.

 

تایم‌گیری

 

در Q1 لاندو نوریس موفق شد با ثبت زمانی سریع‌تر از مرسدس‌ها، فراری‌ها و ردبول‌ها، با کسب بهترین رده‌ای که تا به حال در تایم‌گیری‌ها به دست آورده، در رده‌ی نخست بایستد. همیلتون و ورشتپن دوم و سوم شدند و پیر گسلی راننده‌ی توروروسو نیز با ثبت تایمی سریع‌تر از هر دو فراری در رده‌ی چهارم قرار گرفت. در این مرحله هر دو ماشین آلفارومئو، هر دو ماشین ویلیامز و سرجیو پرز راننده‌ی ریسینگ پوینت حذف شدند.

 

 

 01448569

 

01448558

 

 

در Q2 چارلز لکلرک موفق شد با لاستیک‌های مدیوم تایم بسیار سریعی را ثبت کند و دیگر راننده‌ی فراری سباستین وتل نیز با اختلاف اندکی دوم شد تا فردا هر دو فراری مسابقه را با لاستیک مدیوم آغاز کنند. آلبون با پیشی گرفتن از هم‌تیمی‌اش ورشتپن با لاستیک سافت سوم شد و همیلتون، ورشتپن و بوتاس با لاستیک‌های مدیوم چهارم تا ششم شدند. در این مرحله هر دو راننده‌ی هاس، لنس استرول راننده‌ی ریسینگ پوینت و هولکنبرگ از تیم رنو حدف شدند.

 

 

01448568

 

 

در Q3 اما والتری بوتاس موفق شد با شکستن رکورد پیست، پل‌پوزیشن گرند پری آمریکا را که برای سه سال گذشته در اختیار لوییس همیلتون بود، از چنگ او درآورد تا فردا مسابقه را از رده‌ی اول شروع کند. لوییس همیلتون اما با اشتباهی که در سکتور دوم  آخرین دور سریع خود مرتکب شد، با ثبت زمانی نه چندان سریع به رده‌ی پنجم رضایت داد.

 

 

01448563

 

 

سباستین وتل نیز هر چه تلاش کرد نتوانست به تایمی سریع‌تر از بوتاس دست پیدا کند و به عنوان نزدیک‎‌ترین تعقیب‌کننده‌ی او با 0.012 ثانیه فاصله، فردا مسابقه را از رده‌ی دوم شروع خواهد کرد.

مکس ورشتپن نیز که از امیدهای اول کسب پل‌پوزیشن در این پیست بود با وجود اشتباهاتی که داشت توانست تایم سه را بزند تا سه رده‌ی نخست گرند پری آمریکا ترکیبی از هر سه تیم برتر فرمول یک باشد.

 

 

01448565

 

01448566

 

 

چارلز لکلرک نیز که شانس حضور در تمرین سوم را به دنبال نقص فنی ماشین فراری از دست داده بود توانست با 0.067 ثانیه فاصله پس از مکس ورشتپن در رده‌ی چهارم قرار بگیرد.

الکس آلبون دیگر راننده‌ی ردبول ششم شد و راننده‌های مک‌لارن کارلوس ساینز و لاندو نوریس به ترتیب در رده‌های هفتم و هشتم قرار گرفتند.

با توجه به لاستیک‌های انتخابی در Q2 فردا هر دو مرسدس، هر دو فراری و مکس ورشتپن، رده‌های یک تا پنج، مسابقه را با لاستیک‌های مدیوم شروع می‌کنند و الکس آلبون با لاستیک سافت این شانس را دارد که در ابتدای مسابقه با لاستیک‌های سریع‌تر برای رده‌های بالاتر بجنگد.

قرار گرفتن مکس ورشتپن و چارلز لکلرک در صف دوم خط شروع و پشت سر بوتاس و وتل نیز ترکیب جالبی را شکل داده که با توجه به رقابت این دو جوان آینده‌دار فرمول یک با هم، به جذابیت و هیجان استارت مسابقه به شدت افزوده.

 

 

01448570

 

01448571

 

در پایان می‌شود گفت که لوییس همیلتون این بار در تگزاس خوش‌شانس نبود اما این قهرمان پنج‌باره‌ی جهان فردا تنها به یک مقام هشتمی نیاز دارد تا فارغ از هر رده‌ای که بوتاس کسب کند، ششمین قهرمانی جهان خود را در پیست کوتا جشن بگیرد.

مسابقه‌ی فردا از ساعت 22:40 به وقت ایران در پیست کوتا واقع در اوستین تگزاس برگزار خواهد شد.