به گزارش “بازی انفجار”، کارلو آنچلوتی، سرمربی ناپولی می‌گوید واکنش ماریو بالوتلی، ستاره ایتالیایی برشا در جریان دیدار این تیم مقابل ورونا که روز یکشنبه برگزار شد، نسبت به توهین‌های نژادپرستانه هواداران ورونا درست بوده و این نشان می‌دهد که فوتبال برای مقابله با معضل نژادپرستی در مسیر درستی حرکت می‌کند.

 

بالوتلی در جریان آن بازی، در اوایل نیمه دوم زمانی که توهین‌های سکوها به خود را شنید توپ را به سمت سکوها شوت کرد و سپس تهدید کرد که زمین بازی را ترک خواهد کرد. داور بازی را متوقف کرد و از بلندگوهای ورزشگاه از تماشاچی‌ها خواسته شد به سر دادن شعارهای نامناسب خاتمه دهند. سپس بالوتلی با پادرمیانی همبازی‌ها و بازیکنان ورونا به بازی برگشت و اتفاقا در اواخر بازی با زدن یک گل تماشایی پاسخ توهینها را داد. 

 

01449172

 

کارلو آنچلوتی که در آستانه دیدار امشب ناپولی و سالزبورگ در لیگ قهرمانان با خبرنگاران صحبت می‌کرد در پاسخ به سوالهایی درباره واکنش بالوتلی گفت:” بالوتلی کار درست را انجام داد. واکنش او صحیح بود. تا کنون چند بار شاهد بوده‌ایم که بعد از توهین‌های نژادپرستانه بازی متوقف شده. این نشان می‌دهد که ما در مسیر درست حرکت می‌کنیم”.

 

01449173

 

آنچلوتی درباره دیدار امشب تیمش با سالزبورگ گفت:” اگر بتوانیم در این بازی دو بازی مانده به پایان مرحله گروهی صعود کنیم موفقیت خارق‌العاده‌ای بدست خواهیم آورد. چمپیونزلیگ به مراتب کوتاه‌تر از سری آ است و به همین دلیل باید تمرکز بالایی داشته باشیم. هدف اول ما صعود از مرحله گروهی است”.