به گزارش “بازی انفجار”،  دو غول فوتبال اسپانیا یعنی رئال مادرید و بارسلونا طی 16 سال اخیر همواره به مقام قهرمانی رقابت های لالیگا دست یافته اند؛ هر چند در این باره استثنا هایی نیز وجود داشته است. برای مثال در فصل 2000-1999 دپورتیوو لاکرونیا، در فصل 2002-2001 و 2004-2003 والنسیا و در فصل 14-2013 اتلتیکو مادرید به مقام قهرمانی رقابت های لایگا رسیده بودند.

 

بارسلونا و رئال مادرید در فصل جدید 22 امتیاز کسب کرده اند و در صدر جدول لالیگا قرار دارند اما با این وجود آن ها امتیازات زیادی را نیز از دست داده اند. بلوگرانا در سه بازی شکست خورده و کهکشانی ها نیز 4 بازی را با تساوی پشت سر گذاشته اند. در حقیقت بارسلونا در مقایسه با صدر نشین های سایر لیگ های اروپایی و با در نظر گرفتن یک جدول فرضی در رتبه هشتم قرار می گیرد. این در حالی است که رئال مادرید در این رده بندی در جایگاه نهم قرار خواهد گرفت.

 

لیورپول و یوونتوس؛ تیم های بی شکست

لیورپول در این رتبه بندی بدون شکست و با 31 امتیاز در صدر جدول قرار دارد. لیورپولی ها در این مقطع از فصل 9 امتیاز بیشتر از رئال مادرید و بارسلونا کسب کرده اند. یوونتوس نیز دیگر تیم بی شکست این جدول به حساب می آید که با 29 امتیاز در رتبه دوم این رده بندی قرار می گیرد. پس از لیورپول و یونتوس دو تیم اینتر و پاری سن ژرمن قرار دارند؛ نراتزوری با 28 امتیاز در رتبه سوم و پی اس جی با 27 امتیاز در رتبه چهارم قرار می گیرد. 

 

01445762

 

چهار نماینده دیگر اسپانیا در این جدول فرضی رئال سوسیداد (22 امتیاز و در رتبه دوازدهم)، اتلتیکو مادرید ( 21 امتیاز و در رتبه شانزدهم)، سویا (21 امتیاز و در رتبه هفدهم) و گرانادا (20 امتیاز و در رتبه هجدهم) هستند.

 

نگرانی به خاطر امتیازات کم بارسلونا و رئال مادرید

تعداد امتیازات فعلی رئال مادرید و بارسلونا نگران کننده است. آن ها در صورت ادامه همین روند، لالیگا را تنها با 76 امتیاز به پایان خواهند رساند. این در حالی است که لیورپول با ادامه روند فعلی خود می تواند لیگ برتر را با 107 امتیاز به پایان برساند. 

پیش از این کهکشانی ها در فصل 2007-2006 با هدایت فابیو کاپلو و با 76 امتیاز به قهرمانی لالیگا دست یافته بودند اما از آن زمان به بعد هیچ باشگاه دیگری با چنین امتیاز کمی به قهرمانی لالیگا نرسیده است. 

 

 

01449184

 

 

بهترین ها در حمله و دفاع

شایان به ذکر است که بارسلونا با 29 گل زده دومین تیم از لحاظ گلزنی در این جدول فرضی به حساب می آید. این در حالی است که بالاتر از آن ها منچسترسیتی قرار دارد. تیم پپ گواردیولا تا این مقطع از فصل موفق شده آمار فوق العاده 34 گل زده را از خود به جای بگذارد.

 

01449185

در سمت دیگر دو باشگاه اتلتیکو مادرید و پاری سن ژرمن تنها با 7 گل خورده بهترین خط دفاعی را در این جدول فرضی در اختیار دارند.