به گزارش “بازی انفجار”، با توجه به گرانی ارز در این چند سال اخیر روند حضور بازیکنان خارجی در لیگ برتر سیر نزولی پیداکرده، و این در شرایطی است که به خدمت گرفتن بازیکنان خارجی تنها به باشگاه‌هایی محدودشده که توانایی مالی بالاتری نسبت به سایر تیم‌ها دارند.

 در همین ارتباط دیدار دو تیم سپاهان و تراکتور را در هفته دهم لیگ برتر از نگاهی دیگر باید به‌عنوان جدال دو تیم متمول لیگ برتری قلمداد کرد و از همین رو شاید بازی فردا می‌تواند رکورد جدیدی را در تعداد بازیکنان با ملیت‌های گوناگون به نام خودش ثبت کند.

امیر قلعه نوعی سرمربی فعلی سپاهان همواره ثابت کرده است که در جذب بازیکنان خارجی وسواس زیادی به خرج می‌دهد  و کافی است به لیست اسامی بازیکنان خارجی‌ای توجه کنیم که با نظر این سرمربی جاه‌طلب جذب‌شده‌اند. جان واریو، عماد رضا، عیسی ترائوره، یانوش، و چند تن دیگرکه هرکدام جزو خوب‌های دوران خودشان محسوب می‌شدند و این در حالی است که این رویه همچنان درهمین تیم سپاهان ادامه دارد.

 

01449164

 

01449165

 

01449166-1

از سوی دیگر نام مصطفی دنیزلی به عنوان یک مربی سرشانس در فوتبال دنیا آن قدر جذاب است که باعث باز شدن پای بازیکنانی از نقاطی شود که تا به حال در لیگ برتر سابقه ای نداشته اند.

فردا دیدار دو تیم سپاهان و تراکتور می‌تواند بین‌المللی‌ترین بازی تاریخ لیگ برتر قلمداد شود، چراکه حضور بازیکنان متعدد خارجی آن‌هم از ملیت‌های مختلف در این دو تیم از بسیاری دیگر از تیم‌های لیگ بیشتراست . معمولاً لژیونرهای  حاضر در لیگ برتر از کشورهای جنوبی افریقا، برزیل، عراق به خدمت گرفته می‌شدند اما این امردر قبال تیم‌های این فصل تراکتور و سپاهان کمتر صدق می‌کند.

با نگاهی به لیست این فصل سپاهان می‌بینیم گئورگی کولیسیانی از گرجستان، ولادیمرکومان با ملیتی مجارواکراینی وکی روش استنلی از برزیل بازیکنانی تأثیرگذاری هستند که غیبت هرکدام از این بازیکنان کاملاً در ترکیب سپاهانی‌ها به چشم می‌آید و از طرفی دیگر تراکتوری‌ها هم می‌توانند با کمک مارکوس جونیور مازولا از برزیل، کوین فورچونه از فرانسه، ویلیان میمبلا از پرو، یوکیا سو گیتا از ژاپن برای هر تیمی دردسرساز شوند که جدال این‌همه بازیکن خارجی می‌تواند جذابیت‌های خودش را داشته باشد.

می‌توان مدعی شد بازیکنانی با ملیت‌های ژاپن، پرو، فرانسه و مجارستان در فوتبال ایران تابه‌حال به خدمت گرفته نشده بودند و امروز  در صورت حضورشان در زمین می‌توانیم شاهدِ یک بازی با چند زبان مختلف باشیم.

 

01449167

 

01449168

 

01449169

 

01449170