به گزارش “بازی انفجار” شاگردان ناظم الشریعه که جهت آمادگی برای شرکت در مسابقات جام ملت های آسیا در عشق آباد ترکمنستان در تورنمنتی سه جانبه به مشهد سفر کرده بود با یک تساوی و یک شکست به کار خود پایان داد تا پس از سقوط دو پله ای در تازه ترین رنکینگ فیفا، نگرانی ها درباره افت این تیم افزایش پیدا کند.

تورنمنت مشهد کاپ که با حضور سه تیم ایران، بلاروس و اسلواکی طی سه روز در سالن شهید بهشتی شهر مشهد برگزار شد در نهایت با قهرمانی بلاروس پایان یافت. مسابقاتی که برای شناخت نقاط قوت و ضعف تیم ملی تدارک دیده شده بود و نشان داد که فوتسال اگر نتواند رو به جلو حرکت کند و پیوسته پیشرفت نکند جایگاه، قدرت و صلابتش را از دست خواهد داد.

 

01456262

 

01456259

تیم ملی فوتسال ایران در حالی در دو دیدار تدارکاتی خود در این تورنمنت در مجموع ۸ گل دریافت کرد و موفق به کسب پیروزی نشد که ستاره های سرشناسی مثل کاپیتان حسن زاده، مهدی جاوید و حسین طیبی نیز در ترکیب حضور داشتند و با نفرات اصلی و تمام توان پا به میدان گذاشته بودند.

نکته نگران کننده اما فارغ از نتایج نامطلوب اینجاست که ایران در هر دو دیدار نتوانست بازی خود را به حریفان دیکته کند و در واقع این اسلواکی و بلاروس بودند که باوجود جو فوق العاده سالن بهشتی که با تشویق های پرحرارت تماشاگران مشهدی در تمام دقایق بازی شرایط مطلوبی را برای ملی پوشان فراهم کرده بودند، توانستند عملکرد به مراتب بهتری را از فوتسالیست های ایران نشان دهند.

 

01456261

 

01456258

بااین حال سرمربی تیم ملی معتقد است کیفیت رقابت های تورنمنت مشهد و رویارویی با دو حریف سرسخت اروپایی به آنها کمک خواهد کرد تا آمادگی خود را بالاتر ببرند، هرچند این امر مستلزم تدارکات و هماهنگی بیشتر نفرات است.

نکته مثبت تورنمنت مشهد البته در نحوه برگزاری این مسابقات بود جایی که هیات فوتبال استان خراسان رضوی با تمام توان توانسته بود چنان جذابیتی برای این رقابت ها ایجاد کند که تماشاگران برای دیدن بازی ها سالن بهشتی را پر کنند. همچنین نحوه اطلاع رسانی و بیلبوردهایی که در سطح شهر به چشم می خورد در این امر بی تاثیر نبود.

 

01456260

به همین دلیل به نظر می رسد باوجود این تجربه موفق در میزبانی از دیدارهای ملی، فدراسیون فوتبال بتواند برای یک بار هم که شده این کار را در مورد بازی های تیم ملی فوتبال کشورمان انجام دهد تا استفاده از امتیاز میزبانی به حد اعلا و جایگاه واقعی خود برسد.