به گزارش “بازی انفجار”، مسوت اوزیل بعد از پیوستن به آرسنال در سال 2013 به یکی از بهترین بازیکنان این تیم لندنی تبدیل شد و بازی های درخشانی را در ترکیب توپچی ها ارائه داد. با جدایی آرسن ونگر از آرسنال اما اوضاع به طور کلی برای ستاره آلمانی توپچی ها تغییر کرد و او به یک نیمکت نشین محض تبدیل شد. از سوی دیگر دستمزد بالای اوزیل نیز باعث شده بود که مسئولان آرسنال به فروش این بازیکن فکر کنند اما با روی کار آمدن آرتتا، اوزیل امیدوار خواهد بود تا شرایطش در تیم لندنی تغییر کند.

 

نکته جالب در مورد اوزیل اما به نظرات متفاوت سرمربی قبلی و فعلی توپچی ها در مورد او بر می گردد. اونای امری، سرمربی سابق آرسنال، در جدید ترین مصاحبه خود به صحبت درباره اوزیل و سبک بازی او پرداخته است؛ امری در این باره گفت: ” من صحبت های زیادی با اوزیل انجام دادم و فکر می کنم که او بازیکن بسیار مهمی برای تیم است. بازی هایی وجود دارند که شما درخشش مسوت را مشاهده می کنید. از سمت دیگر باید بازیکنانی در کنار او قرار می دادم که اوزیل بتواند احساس راحتی کند. همچنین معتقد بودم که تیم نیاز به استحکام دارد و هنگامی که شما کم کم قصد دارید تیم پر روحیه ای بسازید و همچنین تیمی که در شرایط پر فشار بتواند خوب عمل کند، به مسوت نیاز خواهید داشت چرا که او بازیکن مهمی برای ما بود و استعداد درخشانش به ما کمک می کرد. برای این موضوع نیز تلاش زیادی انجام دادم و سعی کردم که بین مسوت، لاکازت و اوبامیانگ ارتباط خوبی برقرار کنم اما در بعضی مواقع مجبور بودم که یکی از آن ها را کنار بگذارم. مسوت استعداد فوق العاده ای دارد و به بهتر شدن سایر بازیکنان کمک می کند اما وقتی شما به فشار بیشتری نیاز دارید، او نمی تواند بهترین عملکرد خود را ارائه دهد.”

 

 

01460523-2

 

 

در سمت دیگر سرمربی جدید توپچی ها یعنی میکل آرتتا درباره مسوت اوزیل می گوید: “او بازیکن بزرگی برای باشگاه است. من نیاز دارم که بفهمم او چه احساسات و نیازی دارد. وقتی او را درک کردم، می توانم متمرکز شده و تاثیر گذار باشم. اوزیل بازیکن خوبی است و من می دانم که او می تواند چه چیزهای فوق العاده ای را برای تیم به ارمغان آورد. بازیکنان باید به من اعتماد داشته باشند و اگر من به آن نقطه برسم می توانم به آن ها کمک کنم. مطمئنا چیزهایی برای تغییر وجود دارد چرا که بازیکنان سطح مورد نظر را ارائه نداده اند و من باید درک کنم که بازیکنان چه احساسی دارند.”